Loading

Implanty

Implanty zębowe są to sztuczne korzenie wykonane z tytanu, które są imitacją naturalnych korzeni. To na nich umieszcza się sztuczne zęby, czyli korony.

Implanty pozwalają na uzupełnienie pojedynczych braków w uzębieniu pacjenta, jak również mogą stanowić wsparcie dla mostów protetycznych, czy całych protez. Chronią nasze kości przed zanikaniem, stanowią wsparcie dla zębów sąsiednich. Poprawiają komfort jedzenia jak również estetykę twarzy i uśmiechu. Są stabilne, wytrzymałe i trwałe, dlatego pacjent może swobodnie się uśmiechać i jeść twarde pokarmy, gdyż implanty zębów funkcjonują jak własne zęby. Najważniejszym celem zabiegu wstawienia implantów zębowych jest całkowite odtworzenie naturalnych funkcji żucia u pacjenta oraz przywrócenie komfortu, swobody mówienia, uśmiechu i bezproblemowej pielęgnacji. Dzięki takiemu zabiegowi pacjent zyskuje trwały i estetyczny efekt. Wykluczona zostaje konieczność szlifowania zębów pod ewentualne mosty, lub ryzyko, że proteza nie będzie trzymała się w jamie ustnej. Jest to zabieg bezpieczny, mało inwazyjny i co najważniejsze bezbolesny.

Zabieg wszczepienia implantów zębowych wykonywany jest przez chirurga szczękowo - twarzowego z dodatkową kwalifikacją implantologiczną. Pacjent powinien mieć poczucie bezpieczeństwa, dlatego wszczepianie implantów powinno powierzyć się lekarzowi specjaliście w danej dziedzinie.
Nasza klinika współpracuje ze specjalistką chirurgii szczękowo-twarzowej dr Martą Siewert-Gutowską. Jest to doświadczona implantolog z ogromną bazą zadowolonych pacjentów. Doktor najpierw zaprasza Pacjenta na konsultuje i zapoznaje się z problemem. Następnie zleca tomografię komputerową, w celu oceny warunków kostnych. Po wnikliwej analizie przedstawia rozwiązania problemu i plan leczenia. Dzięki nowoczesnym i sprawdzonym metodom działania i nowoczesnemu sprzętowi jesteśmy w stanie realizować wszelkie zabiegi prowadzące do oczekiwanego przez Państwa efektu.

Naszym celem jest spowodowanie żeby nasi Pacjenci mogli cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem, a decyzja o wszczepianiu implantów była dla Państwa łatwa.

Zapraszamy na konsultacje...