Loading

Stomatologia dziecięca

Pedodoncja jest jedną z bardziej wymagających dziedzin. Wrażliwość i empatia, a także zrozumienie potrzeb dziecka jest tym co kieruje stomatologiem dziecięcym.

Dentysta dziecięcy zajmuje się nie tylko leczeniem zębów mlecznych i niedojrzałych stałych, ale również profilaktyką próchnicy, leczeniem problemów z błoną śluzową, oraz uczy jak dbać o zęby. Są to bardzo istotne kwestie, o które warto jest zadbać już od najmłodszych lat życia naszej pociechy. Próchnica w zębach mlecznych przebiega bardzo szybko i w krótkim czasie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia zęba. Konsekwencją takiego zaniedbania jest przedwczesna utrata zębów mlecznych, co może prowadzić do wad zgryzu. Musimy pamiętać, że stan zębów mlecznych wpływa również na stan zębów stałych. Wczesne wykrycie ubytku przez dentystę dziecięcego zapewnia krótszy czas leczenia, a co za tym idzie mniejszy dyskomfort podczas opracowania ubytku. Stomatolog dziecięcy mający odpowiednie podejście do małych pacjentów potrafi dokonać cudu podczas leczenia tak, że przykra konieczność wizyt stomatologicznych może okazać się przyjemnością.

Większość z nas posiada własne dzieci, dlatego rozumiemy jak myśli i rozumuje dziecko. Zaznaczamy, że nie leczymy na siłę. Jeśli mały pacjent całkowicie odmówi współpracy proponujemy inne rozwiązania leczenia.

Zachęcamy do wizyt adaptacyjnych, na których dziecko poznaje gabinet i „dentystę dla dzieci”, a tym sposobem przyzwyczaja się również do wizyt.

Przyjazna atmosfera i specjalne podejście do dzieci sprawią, że dziecko z mniejszym strachem usiądzie na fotel dentystyczny. Podczas leczenia chętnie zaproponujemy bajkę. Mały pacjent będzie mógł wybrać kolor plomby, a po zakończeniu wizyty dostanie prezent. Nasi stomatolodzy są dla Was i dla waszych dzieci.