Loading

Ortodoncja

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych, oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Ortodoncja Kobyłka poleca Państwu konsultację u naszej znakomitej koleżanki – specjalistki w dziedzinie ortodoncji dr Emilii Paluszkiewicz. Jest to lekarz ortodonta o niezwykłym wyczuciu problemu, oraz z niesamowitą wizją leczenia. Swą diagnozę podpiera zdjęciami RTG, pomiarami, modelami i wieloletnim doświadczeniem. Prowadzi również skrupulatnie dokumentację medyczną i fotograficzną.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych ( tzw. aparatów na zęby), ale można je podzielić na dwa typy: ruchome i stałe.

Aparaty ruchome – Są to aparaty na zęby, które pacjent może zdejmować samodzielnie w każdej chwili. Stosowane są zwykle u dzieci. Zawsze projektowane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Aparaty ortodontyczne ruchome nosi się kilka godzin dziennie, według zaleceń lekarza. Skuteczność leczenia tego typu aparatem zależy od współpracy pacjenta z lekarzem.
Aparaty stałe - Aparat ortodontyczny stały jest naklejony specjalnym klejem na zęby przez cały czas leczenia. Czas noszenia aparatu ortodontycznego jest uzależniony od rodzaju wady zgryzu. Wśród aparatów stałych rozróżnia się: aparaty estetyczne (ceramiczne, kryształowe) i aparaty metalowe (tytanowe, niklowe).

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny. Warto wiedzieć, że prawidłowy zgryz pozwala lepiej dbać o higienę jamy ustnej oraz zapobiegać chorobom, takim jak próchnica czy choroby przyzębia. Służy zachowaniu zdrowia stawów skroniowo-żuchwowych, ale również chroni układ pokarmowy przed wieloma chorobami. Aparat na zęby umożliwia również zlikwidowanie wielu wad wymowy. Jeżeli zęby szczęki pasują do zębów żuchwy i są równe twarz zyskuje na wyglądzie. Jej owal i profil zyskają naturalny kształt, a uśmiech będzie przepiękny.

Zapraszamy do skorzystania z wizyt u naszej doktor ortodontki, która oceni Państwa wadę, zapozna się z potrzebami, oraz zaproponuje najlepszy z możliwych aparatów na zęby.